Szynoprzewody AKAPP
AKAPP Multiconductor
Siedmioprzewodowy, uniwersalny, niezawodny, bezpieczny system o zwartej budowie doprowadzający prąd do suwnic, wciągników elektrycznych, układnic magazynowych (regałowych), urządzeń torowych, itp. Stosowany powszechnie na świecie do zasilania urządzeń wewnątrz i na zewnątrz budynków, w niskich i wysokich temperaturach oraz ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Przy zastosowaniu unikalnego, elastycznego uszczelnienia szczeliny, przewody szynowe ślizgowe AKAPP mogą pracować również w środowisku o dużym stężeniu pyłu, wilgoci lub dużej agresywności korozyjnej.
Najważniejsze cechy produktu:
Ciągłe, miedziane taśmy zasilające, bez łączeń na całej długości szynoprzewodu, przyczyniające się do bardzo małych spadków napięcia zasilającego.
Wyjątkowo długi czas eksploatacji szczotek węglowych odbierających prąd, co uzyskano dzięki ciągłości taśm zasilających i stałemu i dobremu kontaktowi szczotek z taśmą. Powoduje to, że szynoprzewody Multiconductor nadają się doskonale do transmisji danych i sygnałów kontrolnych w zautomatyzowanych systemach składowania magazynowego.
Nieograniczona długość szynoprzewodu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu połączeń przedłużających, które umożliwiają zachowanie ciągłości taśmy zasilającej.
Wysokie prędkości przemieszczania się zasilanego urządzenia, do 250 m/min (wyższe prędkości na specjalne zamówienie).
Duża wydajność prądowa. Do obudowy może być zamontowanych do siedmiu taśm zasilających, co daje możliwość przepływu prądu do 320 A w standardzie (większe prądy - prosimy o kontakt z naszym biurem).
Wysokie bezpieczeństwo użytkowania.
Opcjonalny system pozycjonowania poruszjącego się odbiornika - pozwala na to dodatkowa taśma impulsowa i detektor impulsów. Dzięki tej opcji można łatwo skonstruować w pełni zautomatyzowany system transportu.
AKAPP 4-Ductor
Wersja ekonomiczna Multiconductor'a z możliwością instalacji do czterech taśm zasilających, posiadająca wszystkie jego zalety.
Wydajność prądowa do 160 A.
Lekka, elastyczna i odporna na rozciąganie, gięcie i uderzenia obudowa z PVC.
AKAPP Click-Ductor
Siedmioprzewodowa szyna zasilająca z zamontowanymi fabrycznie przewodnikami miedzianymi.
Standardowa długość: 4m.
Poszczególne odcinki szynoprzewodu mogą być bardzo łatwo połączone przy pomocy specjalnych miedzianych klamer i plastikowych łączników. Łączenia dokonuje się bez użycia śrub - unikalny, opatentowany system łączenia zatrzaskowego. Do łączenia nie trzeba używać żadnych narzędzi.
Instalacja jest prosta i łatwa.
Całkowita długość połączonych odcinków: do 200 m.
Maksymalny prąd: do 160 A.
AKAPP Pro-Ductor
Płaski szynoprzewód zaprojektowany specjalnie do zautomatyzowanych magazynów.
Bardzo zwarta budowa zajmuje niewiele miejsca. Może być zamontowana w pionie i w poziomie.
Wydajność prądowa do 400 A.
Możliwość wymiany miedzianych taśm zasilających po zamontowaniu szynoprzewodu.
Możliwość bezproblemowego przesyłania sygnałów kontrolnych i danych.
Łatwa rozbudowa.
Wysokie prędkości poruszania się odbiorników.
Praca w temp. nawet do -30 stopni C.
Unikalny, samonaprowadzający się odbierak prądu.
Bardzo małe zużywanie się szczotek - praktycznie bezobsługowa praca.
Łatwy w instalacji.
Połączenia zasilające odbierak w sztywnej metalowej obudowie z możliwością wprowadzenia przewodów zasilających z różnych stron.
Zwijarki kabli STEMMANN
Seria AV i AVS
Zwijarki sprężynowe z szerokim bębnem i kołnierzem zbudowane z modułów, które pozwalają na dużą ilość kombinacji dla różnych zastosowań. Są wytrzymałe i dobrze zaprojektownane, co gwarantuje wysoką niezawodność nawet w trudnych warunkach. We wszystkich zwijarkach zastosowano zamknięte łożyska nie wymagające smarowania. Konstrukcja wału i łożysk pozwala na łatwą i szybką wymianę sprężyn. Ponadto pierścienie ślizgowe są zamontowane w całkowicie zamkniętym module, zupełnie odizolowanym od części mechanicznych.
Najważniejsze cechy zwijarek serii AV:
Sprężyna wykonana ze specjalnej stali wysokiej jakości, gwarantującej długi czas pracy, zamontowana jest w obudowie w celu uniknięcia tarcia i zużycia.
Pierścienie ślizgowe zamontowane są w wytrzymałej obudowie z plastiku wzmocnionego włóknem szklanym, odpornej na korozję i zużycie mechaniczne. Obudowa jest zaprojektowana tak, aby zminimalizować kondensację pary wodnej i zapewnić całkowitą nieprzemakalność wody przez przepusty i uszczelki.
Opcjonalnie montowane ramię prowadzące z rolką, zapobiegające deformacji kabla. Zwiększa to żywotność kabla. Szczególnie przydatne przy zwijaniu ręcznym.
Opcjonalnie montowana zapadka, włączana gdy nie jest potrzebne ciągłe naprężenie kabla, np przy zasilaniu narzędzi ręcznych.
Wykończenie antykorozyjne ze stali galwanizowanej lub pokrycie poliestrowe. Zastosowane nierdzewne śruby i nakrętki. Opcjonalnie wszystkie części zewnętrzne galwanizowane.
Wszystkie zwijarki kablowe AKAPP spełniają międzynarodowe normy IEC i wymagania Unii Europejskiej (znak CE).
Łańcuchy kablowe IGUS
Szczegółowych informacji o naszej ofercie
systemów zasilania urządzeń ruchomych
udzielimy Państwu przez e-mail